Dentální hygiena

Dentální hygiena představuje profesionální čištění zubů a dásní, které je prováděno pod dohledem odborníka. Zaručuje nejlepší prevenci zubního kazu a parodontitídy. Dále pak jde o profesionální čištění zubů, nánosů a pigmentací a také odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst. V neposlední řadě se staráme o kompletní výuku správného provedení dentální hygieny, výběr optimálních pomůcek a odstranění zlozvyků a nevhodných pomůcek pro čištění zubů.

Hygienická instruktáž

Představíme vám kompletní instruktáž spolu s nácvikem správného provedení dentální hygieny. Pomůžeme vám s výběrem optimálních a šetrných čistících pomůcek. Stanovíme vám přesnou velikost mezizubního kartáčku. Odstraníme poddásňový zubní kámen pomocí ultrazvuku a také odstraníme pigmentace z povrchu zubů profylaktickou pastou. Nakonec vám přidáme lesk vyleštěním zubů.

Trvání: 60 minut

Cena: 750 Kč

Ošetření paradontitídy

Odstranění poddásňového zubního kamene. Za použití jemných nástrojů přístroje Vector šetrně vyčistíme zanícené choboty. Po ošetření nedochází k žádnému omezení pacienta. Po krátké době proto můžete bez problému jíst a pít. V přiměřeném časovém odstupu od prvního ošetření proběhne kontrola, zda se v pořádku zánět léčí. V některých případech se zanícená místa dočisťují. Této mětodě se říká „záchovná terapie“.

Trvání: 60 minut

Cena: 1 100 Kč

Odstranění pigmentací

Odstranění zažloutlých a zčernalých pigmentací zubů po problémových potravinách, jako jsou káva, čaj a tabákové výrobky. Jedná se o velmi jemné pískování a leštění s použitím přístroje Air Flow, které odstraní usazeniny z povrchové části zubu. Výhodou přístroje Air Flow je, že se dostane i do mezizubních prostor.

Trvání: 15 až 60 minut

Cena: 200 až 800 Kč

Ordinační bělení zubů

Bělení v ordinaci je rychlejší, efektivnější a finančně náročnější. Po aplikaci ochranné hmoty na dásně aplikujeme bělící gel, který můžeme aktivovat polymerační lampou, laserem, Z00M lampou. Bělící gel se nechá působit 20 minut. Obvykle je zapotřebí aplikovat gel dvakrát až čtyřikrát.


Základní pravidla před bělením zubů:

  • Vždy je nutná konzultace se zubním lékařem.
  • Zhotovené výplně, korunky nebo náhrady nelze vybělit.
  • Pacientovi doporučujeme několik dní před bělením provedení dentální hygieny.

V průběhu bělení dodržujte „BÍLOU DIETU“: vynechat černý čaj, červené víno, Coca-Colu, červenou řepu, sójovou omáčku. Doporučujeme jíst bílé jogurty, mléčné kaše, pít hodně vody.

Trvání: 120 minut

Cena: 4 500 Kč

Domácí bělení zubů

Pro domácí bělení zhotovíme pacientovi v ordinaci otisk k výrobě speciálních nosičů. Do těchto nosičů si pacient doma nanese bělící gel a nosiče nasadí na zuby. Nosiče je zapotřebí mít v ústech minimálně 120 minut.

Délka závisí na požadované bělosti zubů (obvykle 14 – 21 dní).

Trvání: 2 až 3 týdny

Cena: 3 000 Kč

Aplikace dentálního šperku

Kamínek nalepíme na zub pomocí šetrného dentálního lepidla. Zákrok je bezbolestný a nijak nepoškozuje zubní sklovinu. Šperk vám výdrží od 2 do 18 měsíců, v závislosti na namáhání zubu. V případě potřeby vám můžeme kamínek kdykoliv jednoduše odstranit.

Trvání: 30 minut

Cena: 600 Kč

Upozornění: Výkony dentální hygieny nehradí zdravotní pojišťovna.

Objednávky na 572 540 862

Adresa

DS-Dentes s.r.o, Obchodní 1508

686 01 Uherské Hradiště